27.02.2014

Uroczysta gala II edycji konkursu o Certyfikat Marki Lokalnej „TRZY KRAJOBRAZY ZIEMI GDAŃSKIEJ”

Relacja z wydarzenia:

GALA ROZSTRZYGNIĘCIA DRUGIEJ EDYCJI KONKURSU O CERTYFIKAT MARKI LOKALNEJ „TRZY KRAJOBRAZY ZIEMI GDAŃSKIEJ” PRZEJDZIE DO HISTORII Z DUŻYM ECHEM.

Pierwszy etap rywalizacji uczestników odbył się 8 lutego w świetlicy wiejskiej w Steblewie, gdzie kapituła wyłoniła nominowanych, zaś 27 lutego Lokalną Grupę Działania „Trzy Krajobrazy” wraz z zaproszonymi gośćmi przyjął Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie.

O godzinie 17 rozpoczęła się długo wyczekiwana zarówno przez nominowanych w konkursie jak i sympatyków Stowarzyszenia uroczystość. Swoją obecnością zaszczyciły także ważne osobistości świata polityki Bogdan Dombrowski Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, Małgorzata Gładysz Doradca Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza, Ryszard Świlski Wicemarszałek Województwa Pomorskiego oraz Wójtowie gmin partnerskich.

Zaproszeni mogli podziwiać pokaz młodych adeptów baletu prezentujących tańce połowieckie a także rozkoszować się muzycznymi doznaniami dzięki porywającej interpretacji piosenki „Pragnę Twoją być” w wykonaniu Gabrieli Pliszki oraz występowi Duo Concertante grającemu klasyczne utwory na skrzypcach i kontrabasie.

Najważniejszym jednak punktem programu było wręczenie statuetek laureatom. W kategorii Produkt Spożywczy, z rąk samego Ministra Bogdana Dombrowskiego, nagrodę odebrały przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Grabiny Zameczek za pyszną Bezę Tradycyjną z przepisu Babci Ludwiki. Wicemarszałek Ryszard Świlski złożył na ręce Heleny Wierzchoń statuetkę w kategorii Wyrób Rękodzielniczy i Rzemieślniczy za misterne użytkowe i ozdobne hafty i prace szydełkowe, natomiast Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak wręczyła statuetkę zdobywcy w kategorii Inicjatywa Lokalna – Zespołowi Pieśni i Tańca „Jagódki” za prowadzenie zajęć z zakresu wielokulturowych tańców ludowych, muzyki i śpiewu w Straszynie.

Głównym celem konkursu jest promowanie lokalnych twórców i działaczy społecznych, którzy włączają się w proces budowania marki lokalnej. W związku z tym, po uroczystości goście mieli okazję dokonać zakupu rozmaitych wyrobów rękodzielniczych, stworzonych przez zgłoszonych do konkursu uczestników pierwszej i drugiej edycji a także skosztować specjałów lokalnej kuchni w czasie bankietu.

Ośrodek wszyscy opuścili z uśmiechami na twarzach i nadzieją na co najmniej tak samo udaną galę w przyszłym roku.

LGD „Trzy Krajobrazy”
Karolina Julianna Biernacka

Podziel się informacjami za pomocą portali społecznościowych!
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Ten wpis opublikowano 03.03.2014

Dodaj komentarz

Unia Europejska
Program LEADER
Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu realizację planu komunikacji zawartego w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: skuteczna wymiana informacji pomiędzy LGD a społecznością lokalną oraz promocja obszaru