08.02.2014

11:00

II Edycja Konkursu o Certyfikat Marki Lokalnej „Trzy Krajobrazy Ziemi Gdańskiej

Relacja z wydarzenia:

W sobotę 8 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Steblewie zawrzało – już od 9:30 na miejsce przybywali  wszyscy, którzy chcieli zaprezentować swoje produkty, by zdobyć Certyfikat Marki Lokalnej „Trzy Krajobrazy Ziemi Gdańskiej”.

Pośród gwaru zgromadzonych gości  przechadzali się członkowie kapituły kosztując specjałów kulinarnych, podziwiając misterne dzieła stworzone przez lokalnych twórców oraz dyskutując o najciekawszych inicjatywach realizowanych na przestrzeni minionego roku. Po burzliwych naradach wyłoniono ścisłą czołówkę nominowanych do otrzymania Certyfikatu.

W kategorii „Produkt spożywczy” walka toczyć się będzie pomiędzy rozpływającymi się w ustach żeberkami nadziewanymi wędzoną śliwką i kaszą gryczaną z kapustą kiszoną i grzybami, pysznym, tradycyjnym piernikiem kaszubskim oraz delikatną bezą z przepisu Babci Ludwiki.

W kategorii „Wyrób rękodzielniczy” w szranki staną szydełkowe wyroby użytkowe i ozdobne, wyroby ze szkła i witrażu a także ozdoby i serwety szydełkowe.

W kategorii „Inicjatywy lokalne” o certyfikat starają się Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej BURSZTYNOWA NUTKA, rajdy rowerowe odbywające się pod hasłem „Rowerem po Żuławach” i Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki”.

27 lutego podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Cieplewie dowiemy się, kto zdobędzie to prestiżowe wyróżnienie.

Tę emocjonującą i barwną imprezę uświetniały dodatkowo występy artystyczne takie jak szalony kankan w wykonaniu przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich z Rokitnicy, poruszające interpretacje piosenek Édith Piaf zaprezentowane przez Panią Małgorzatę Augustyniak czy mini koncert dzieci ze scholii z Przejazdowa.

Wydarzeniem zainteresowały się także media, relację będzie można usłyszeć w Radiu Gdańsk w audycji Puls Ziemi, emitowanej w niedzielę (16 lutego) o godzinie 7:30 a kolejną część w następną niedzielę.

Relację przygotowała Karolina J. Biernacka

Podziel się informacjami za pomocą portali społecznościowych!
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Ten wpis opublikowano 11.02.2014

Dodaj komentarz