Wzgórze Nadziei we wsi Ulkowy

Wpis opublikowano: 21 grudnia 2012

W Ulkowych znajduje się najwyższe wzniesienie w gminie Pszczółki, „Wzgórze Nadziei”, dawniej zwane “Górą Żydowską” – ma ponad 100 m n.p.m. Na jego szczyt wiedzie droga krzyżowa, a na jej drodze znajdują się liczne głazy. Znajdował się tu niegdyś cmentarz ewangelicki, a u podnóża – pałac z parkiem krajobrazowym (zachowała się część drzewostanu). W dalszej przyszłości planowana jest tutaj budowa wieży widokowej. Na „Wzgórzu Nadziei” są odprawiane msze św. (raz w miesiącu, oprócz zim). Ulkowy należą do parafii rzymsko-katolickiej pod wezwaniem św. Wojciecha w Żelisławkach.
Wzgórze Nadziei we wsi Ulkowy jest wymarzonym miejscem na spacery. Prowadzi na nie droga krzyżowa. A z drugiej strony Wzgórza rozciąga się przepiękny widok na pagórkowaty krajobraz, na którym często wypasane są konie.

Podziel się informacjami za pomocą portali społecznościowych!
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+

Włącz/wyłącz:

Wczytaj pętle rowerowe
+
-

Dodaj komentarz

Unia Europejska
Program LEADER
Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu realizację planu komunikacji zawartego w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: skuteczna wymiana informacji pomiędzy LGD a społecznością lokalną oraz promocja obszaru