Zespół dworsko-parkowy Rusocin

Wpis opublikowano: 30 listopada 2011

Zespół Dworsko-Parkowy w Rusocinie zbudowano w stylu barokowo-klasycystycznym dla rodziny Thiedemann. Po śmierci właściciela majątku, w dworku, w latach 1818-1824, mieścił się urząd gdańskiego powiatu ziemskiego.
Po północnej stronie, do pałacowego podwórza przylegają duże budynki folwarczne. Zostały rozmieszczone po dwóch stronach drogi wiodącej do pałacu. Zajmują powierzchnię 7,5 hektara. Stary park, złożony w większości z dwustuletnich drzew, przylega do rzeki Kłodawy, co dodaje mu niespotykanego uroku.Na terenie obecnego dworu, od wczesnego średniowiecza znajdowała się siedziba rycerska, wielokrotnie przebudowywana po licznych zniszczeniach podczas działań wojennych.

Podziel się informacjami za pomocą portali społecznościowych!
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+

Dodaj komentarz

Unia Europejska
Program LEADER
Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu realizację planu komunikacji zawartego w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: skuteczna wymiana informacji pomiędzy LGD a społecznością lokalną oraz promocja obszaru